Ako na soplík?

U dieťaťa sú choroby úplne bežnou záležitosťou. Už odkedy ho dáte prvý raz do škôlky, je sprevádzané rôznymi bežnými, ale aj vážnejšími chorobami. Mať dieťa je jednoducho ako mať magnet na choroby. A ako rodič to vnímate vždy oveľa intenzívnejšie. Úplne stačí, že vaše dieťa raz zakašle a už začnete byť nervózna. Ako rodič máte jednoducho zodpovednosť za to, aby vaše dieťa nebolo bacilonosičom a aby ste si stáli za tým, že ho musíte vyliečiť aj z bolesti bruška. Je zvláštne, že niektorí rodičia riešia rôzne drobnosti, ale naopak niektorí zase neriešia vôbec nič. Ani keby malo ich dieťa nejaký bacil alebo angínu. Mykli by nad tým plecom a tvárili by sa, že sa nič nedeje, pokým by ich dieťa nemalo teplotu štyridsať a viac.

teploměr

Čo robiť, keď má vaše dieťa hlien? Mať sople, to je taktiež asi najhoršia nočná mora rodiča. Každé dieťa to zvláda úplne inak, no väčšina zvláda práve „soplík“ úplne najhoršie. Prečo? Keď na to idete logicky, hlavne preto, že sa mu jednoducho vôbec nedá dýchať. A určite je to proste hotové utrpenie. Vášmu dieťaťu sa (hlavne v noci) nedá absolútne dýchať, soplíky mu zatekajú priamo do hrdla a to spôsobuje neznesiteľný kašeľ. Čo pomáha na takýto typ prechladnutia a choroby?

Je niekoľko rôznych tipov a trikov, ktoré môžete použiť, keď ide o nádchu alebo keď vášmu dieťaťu stoja soplíky v nose. Každému však vyhovuje niečo úplne iné.

medicína

Neviete, čo bude vyhovovať vášmu dieťatku. No určite chcete vyskúšať úplne čokoľvek. Existujú rôzne návody starých mám alebo aj rôzne iné, ktoré si prečítate na internete. Veľmi účinný býva samozrejme sprej do nosa. Je však dôležité aj to, aký si vlastne vyberiete. Je jasné, že každé dieťa je úplne iné a každému dieťaťu robí dobre niečo iné. Možno niektoré deti znášajú zapchatý nos oveľa lepšie ako iné. No niektoré to zase nejdú vystáť, nech by sa dialo čokoľvek.