Máte v domácnosti slabý wi-fi signál?

.

Takéto a veľmi podobné scenáre poznáme všetci. Beháme s tabletom, či mobilom po domácnosti a snažíme sa nájsť miesto, kde konečne chytíme náš vlastný internetový signál. Je to na zbláznenie! Platíme si za dostupnosť internetu do našej vlastnej domácnosti, v našej domácnosti však musíme behať z miestnosti do miestnosti a skúšať, kde má dosah ten náš internet. Takto to predsa byť nemusí. Pozrime sa na niekoľko tipov, ako túto situáciu vyriešiť.

mobil

Umiestnite váš router lepšie!

Častokrát je celá chyba len v tom, že náš router je umiestnený na veľmi nevhodnom mieste. Možno je umiestnený v rohu poslednej miestnosti, alebo v predsieni, alebo v miestnosti, ktorá má veľmi hrubé a silné steny. Je potrebné si uvedomiť, že wi-fi signál sa pohlcuje veľmi hrubými múrmi. A taktiež, že wi-fi signál nemá nekonečný výkon. To znamená., že so vzdialenosťou sa signál postupne stráca. Z toho vyplýva, že keď umiestnite váš router do najvzdialenejšieho rohu vašej domácnosti, je veľká pravdepodobnosť, že v tých vzdialenejších miestnostiach budete mať slabý, až takmer nulový signál. Skúste preto umiestniť váš router do centra vašej domácnosti, najlepšie do chodby alebo do miestnosti, ktorá je polohou centrálna.

signál

.

Nemôžem pohnúť so svojím routerom…

V prípade, že váš operátor umiestnil router a k tomu príslušnú kabeláž do veľmi nevhodného miesta, je veľmi ťažké takýto router presunúť na iné miesto bez zavedenia dodatočnej kabeláže. V tom prípade odporúčame siahnuť po zariadeniach, ktoré nazývame bezdrôtové extendéry. Sú to vo svojom princípe zosilňovače signálu. Fungujú a nastavujú sa veľmi jednoducho. Zasuniete ich do zásuvky na centrálnom mieste vašej domácnosti a tým máte problém pokrytia vášho bytu wi-fi signálom vyriešený. Jediné, načo je potrebné dať si pozor v tomto prípade, je to, aby váš router a extendér neboli od seba príliš ďaleko. V tom prípade tento zosilňovač môže robiť občasné chyby, alebo výpadky siete.

Máte v domácnosti slabý wi-fi signál?
3.7 (73.33%)3
.