Pozor na nekalé podnikateľské praktiky

Voľnejší spôsob života a prispôsobovanie pracovného tempa samému sebe láka mnoho mladých ľudí a k tomu ešte  vidina, že sa podnikaním dá zarobiť veľa peňazí, hlavne https://www.inspiron.sk/pozor-na-nekale-podnikatelske-praktikyrýchlo a bez nejakej veľkej námahy. Táto naivná predstava ich potom zláka natoľko, že bez hlbšieho rozmyslu sa nechajú zlákať na šikmé a pochybné chodníčky. Tento smer podnikania zvádza k rôznym nekalým praktikám a častokrát až na hranu, ktoré potom končia krachom alebo likvidáciou spoločností. Mladí ľudia bez skúseností si to vôbec neuvedomujú, nechajú sa zneužívať vyššie postavenými ľuďmi, ktorí v tom vedia chodiť, dokážu ich zmanipulovať a tým ich aj držia v šachu.

výlet

Mladí, ale naivní…
Mladosť je skvelá! Mladí ľudia ešte nie sú zaťažení problémami každodenného života, okrem nutnosti študovať a učiť sa, si hlavne užívajú život a bavia sa. Každý z nás na ňu určite s radosťou a s úsmevom spomína. No aj toto krásne obdobie raz skončí a potom je dôležité, akou cestou sa človek vyberie. Mladí ľudia sa vôbec neboja riskovať práve preto, že sú neskúsení a to je kameňom úrazu.

Majú pocit, že nič nemôžu stratiť, veď majú pred sebou ešte celý život, ale také jednoduché to nie je. Práve v mladosti sa formujú základy jeho života, zodpovednosti a disciplinovanosti, ktoré sú dôležité pre jeho ďalší osobnostný rast. No ak túto etapu života nezvládne a vybočí z cesty, má v budúcnosti veľkú šancu, že za všetky svoje chyby draho zaplatí, keď ho to už môže aj poriadne bolieť. Všetko sa každému z nám vráti, či už v dobrom alebo zlom a nič nezostane naveky tajomstvom, rieka života to vyplaví…

koleje

Čas je neúprosný, rieka  vyplaví na povrch všetky doterajšie chyby a omyly, sú ako balvany ležiace na dne rieky a  lodiam, plaviacich  sa nad nimi skôr či neskôr prederavia dno. Tak si svoje dávne omyly nesieme so sebou aj my, sú ako kamene, ktoré nás ťažia a zároveň ťahajú ku dnu, no odraziť sa je veľmi náročné, ak nie priam nemožné. Vopred si preto rozmyslite, ktorým smerom rieka vášho života vypláva.

Pozor na nekalé podnikateľské praktiky
Ohodnoťte příspěvek