Top 5 webových stránok roka 2018


Top 10 najobľúbenejších webových stránok na svete v roku 2018 bolo vybraných na základe celkovej návštevnosti a unikátnych informácií o návštevníkoch.

sociální siíť

Google.com
Google je najpopulárnejším vyhľadávacím nástrojom na svete. Miliardy ľudí vytvárajú každý deň 3,5 miliardy vyhľadávaní a nielen pre vyhľadávanie – Google ponúka aj obrovské množstvo periférnych služieb

Youtube.com
Pravdepodobne ste tento týždeň sledovali video na YouTube, rovnako ako veľa iných ľudí. Služba YouTube je najobľúbenejšia webová stránka s videami na webe a každý deň sa na YouTube pozerá takmer 5 miliárd videí.

Facebook.com
Facebook je najobľúbenejšia stránka sociálnych médií na internete. Viac ako 1,4 miliardy aktívnych používateľov pristupuje na Facebook denne po celom svete, aby komunikovalo s rodinou a priateľmi.

Baidu.com
So 70 percentným podielom na trhu, Baidu je najväčším vyhľadávačom v čínskom jazyku a je používaný miliónmi ľudí každý deň. Odhad je, že 90% Číny využíva Baidu ako vyhľadávač. Rovnako ako Google, Baidu ponúka sprievodné stránky vrátane alternatívy k službe AdWords, Prekladač a Mapy.

Wikipedia.org
Wikipedia je jedným z najužitočnejších stránok na webe. Je to „živý“ zdroj, v tom zmysle, že akýkoľvek obsah je k dispozícii na úpravu pre každého, kto má skúsenosti s danou témou.

Reddit.com
Reddit je agregácia spoločenských správ, ktorá pozostáva z obrovskej zbierky ľudí a odkazov, ktoré zdieľajú v každom kruhu popovej kultúry. Ak vidíte niečo, čo sa vám páči, dáte tomu palec. Pozriete sa na niečo, čo sa vám nepáči? Dáte tomu palec dole. Ponechajte komentáre a uverejňujte zaujímavé veci.

Yahoo.com
Yahoo je webový portál a vyhľadávač. Poskytuje poštu, správy, mapy, videá a mnoho ďalších webových služieb. Yahoo svoju štatistiku nevydáva slobodne, ale podľa nedávneho odhadu počet návštevníkov za mesiac dosahuje približne 1 miliardu.

Google.co.in
Google.co.in, indická verzia populárneho vyhľadávača Google, má vlastný život na internete. Vďaka nej môžu používatelia vyhľadávať na celom webe alebo iba webové stránky z Indie.

QQ.com
QQ.com je služba na zasielania správ v Číne. Služba sociálnych sietí povzbudzuje používateľov, aby písali blogy, posielali fotografie, uchovávali denníky, pozerali videá a počúvali hudbu.

marketing

Amazon.com
Amazon je na ceste k tomu, že je „najzákladnejšou spoločnosťou zameranou na zákazníkov.“ Webová stránka Amazon.com ponúka obrovský výber maloobchodných produktov, vrátane kníh, filmov, elektroniky, hračiek a mnohých ďalších tovarov, a to buď priamo, alebo ako sprostredkovateľ. Prostredníctvom služby Prime poskytuje videá a hudbu. Je to obchodná stránka č. 1 v USA s viac ako 600 miliónmi produktov na predaj. Celosvetovo tento web predáva viac ako 3 miliardy produktov na 11 trhoch.

Ohodnoťte příspěvek